Telewizor do gier (konsoli PS4, Xbox)

telewizor do gier ps3 ps4 konsoli xbox

Konsole z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne, z jednej strony możliwości telewizorów są coraz większe, a gra wiąże się z większą przyjemnością i wrażeniami, z drugiej komputery z których korzystamy na co dzień coraz słabiej nadają się do grania – mają być lekkie, mobilne, szybkie. Naprawdę ciężko połączyć to z wymaganiami stawianymi przez producentów gier. Trudno się też dziwić, że nie każdy chce mieć w domu wielki komputer stacjonarny. Oj wielu zatwardziałych graczy PC przerzuciło się na konsolę. Nie twierdzę, że konsole są urządzeniami bez wad i sprawdzą się w każdym przypadku, jednak jeśli już posiadacie konsolę – warto wziąć ten fakt podczas wybierania telewizora, chodzi o kilka szczegółów, które wcale nie windują cen, a które zupełnie zmienią jakość doświadczenia.

Telewizor do gier – ile cali? Telewizor do gier led czy plazma?

Na co właściwie zwracać uwagę kupując telewizor, który będzie dobry do konsoli? Pojawiają się różne pytanie: ile cali, co lepsze w przypadku telewizora do gier – LED, czy plazma, czy LCD? Jaki telewizor do ps3? Jaki telewizor do ps4? Do Xbox? A tak naprawdę nie wiadomo jakie pytanie będzie odpowiednie. Odpowiadając po kolei i w miarę możliwości. Jeśli chodzi o wielkość i typ telewizora dobieramy go do pomieszczenia i ustawienia względem okna, plus bierzemy pod uwagę kwestie kosztów użytkowania telewizora. Wielkość powinna być uzależniona od tego w jakiej odległości od telewizora będzie znajdowała się grająca osoba, generalnie: do małych pomieszczeń mały TV, do dużych – duży. Banalna zasada. Jeśli chodzi o wybór między LED, LCD i plazmą, jest to po części kwestia gustu – niektórzy odradzają plazmę, inni są orędownikami LCD, czy LED. Warto pamiętać, że najtańszy w eksploatacji będzie TV LED, plazma raczej nie sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach, ze względu na słabszy kontrast. Jeśli na telewizor pada słońce bezpośrednio – wybierajcie matrycę matową. Tak naprawdę to jest ważne, reszty nijak nie da się nazwać prawdą obiektywną. Jeśli chodzi o konkretne telewizory pod konkretne konsole – nie ma żadnych rad, dobry telewizor sprawdzi się w połączeniu z każdą konsolą.

A teraz pytania, które warto zadać, czy raczej na które warto poznać odpowiedź.

 • Czy TV posiada złącza HDMI? Bez nich ani rusz, nigdy nie uzyskacie satysfakcjonującej jakości dźwięku, obrazu, płynności. Warto wybrać model z kilkoma złączami tego typu.
 • Czy TV jest energooszczędny? Po części wiąże się to z typem ekranu. Gry zwykle zajmują wiele czasu, warto zadbać by rachunki za prąd nie skoczyły do góry o 100%.
 • Czy TV dobrze oddaje kolory i ma odpowiedni kontrast? Najlepsze pod tym względem są telewizory LED, jednak również w innych technologiach można trafić na odpowiednie modele.
 • Jaki jest czas reakcji? Bardzo ważne by zwrócić uwagę na ten parametr, by uniknąć efektu smużenia. Aby uzyskać zupełnie czysty obraz wymagany będzie czas reakcji na poziomie 5 ms.
 • W TV LED: Jakie jest opóźnienie obrazu, czyli INPUT LAG? Ważne by wartość ta była jak najmniejsza, aby uniknąć denerwującego opóźnienia w reakcji na wysyłane polecenia. Szczególnie uporczywe jest to w grach sieciowych, gdzie ta wartość często mimo wszystko rośnie.
 • Jakie są optymalne kąty widzenia? Ważne nie tylko dla graczy, ale dla wszystkich użytkowników telewizora.

Bardzo dobre telewizory, które szczególnie polecam dla fanów gier konsolowych, to modele firm Sony, Samsung czy PANASONIC.

Telewizor do gier (konsoli PS4, Xbox) - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Telewizor do gier (konsoli PS4, Xbox). Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Nazwa (Telewizor do gier (konsoli PS4, Xbox)) Producent Cena
1Philips 43PUS6401/12PhilipsAktualna Cena
2Samsung UE32M5002SamsungAktualna Cena
3Samsung UE49K5500SamsungAktualna Cena
4Samsung UE55K6300SamsungAktualna Cena
5PHILIPS 32PHH4101PHILIPSAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

 • jaki telewizor do ps4
 • jaki tv do ps4
 • Telewizor do ps4
 • telewizor do ps4 2017
 • jaki nieduzy tv do Playstation
 • tv do ps4 2015

Udostępnij

Telewizor do gier (konsoli PS4, Xbox) - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Ostatnio stanęłam przed wyborem odpowiedniego telewizora. Musiał spełniać wiele funkcji, bo ja nałogowo oglądam filmy, dzieci bajki a mąż gra w gry. Dlatego wybór nie był prosty. Jednak postanowiliśmy wybrać telewizor LED, dość sporych rozmiarów, który spełnia wymagania wszystkich domowników. Na pewno nie ma co oszczędzać, bo telewizora nie kupujemy raz na miesiąc.

  Odpowiedz
 2. Telewizor musi być odpowiedni. Fajne i pomocne zestawienie, myślę, że ktoś początkowy może skorzystać 🙂 Moim zdaniem najlepszy jest telewizor LG, ma świetne kolory i bardzo dobrze je oddaje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz