Podkładka pod mysz dla graczy

podkładka pod mysz dla graczy

Podkładka pod mysz dla graczy (Steelseries)

Początkujący gracze nie zastanawiają się nad tym, jakiego sprzętu używają podczas rozgrywki. Z czasem pojawiają się pytania, co wpływa na to, że lepsi gracze osiągają większą celność i pojawia się odpowiedź – często wpływa na to używany sprzęt. Dobra podkładka pod mysz dla graczy znacznie zwiększy wygodę rozgrywki i sprawi, że przestaniesz przegrywać z powodu sprzętu.

Podkładka pod mysz laserową

Użytkownicy myszy laserowych szczególnie doceniają, jakie znacznie ma dobra podkładka pod mysz dla graczy. Im droższa jest podkładka, tym łatwiej można po niej poruszać myszą i lepiej kontrolować jej ruchy.

Podkładka pod mysz laserową powinna być cienka – zbyt gruby brzeg powoduje ocieranie nadgarstka.

Tanie podkładki pod mysz mają jedną wadę – bardzo szybko się zużywają, a także mogą prowadzić do zniszczenia ślizgaczy myszy. Z tego powodu, lepiej jest wybrać droższą podkładkę.

Jaka podkładka pod mysz laserową będzie najlepszym wyborem? Naszym zdaniem, dobrze sprawdzają się podkładki renomowanych firmy, wykonane z materiału o bardzo gęstym oplocie. Kolor podkładki ma niewielkie znaczenie, ale profesjonalni gracze uważają, że najlepszym wyborem jest czarna podkładka. Wielkość podkładki zależy od tego, na jakich rozdzielczościach grasz. Jeśli wybierasz niskie rozdzielczości, lepiej sprawdzi się duża podkładka.

Fani różnych gier mogą kupić podkładki, które są ozdobione piękną grafiką.

Podkładka żelowa pod mysz

Jeśli po długiej grze czujesz ból nadgarstka lub mrowienie, oznacza to, że Twoja dłoń jest w nienaturalnej pozycji. Wielu graczy wybiera podkładki żelowe pod mysz, która posiada charakterystyczną wypukłość w przedniej części.

Jaka podkładka żelowa pod mysz jest najlepsza? Naszym zdaniem, trzeba to ocenić, porównując kilka różnych podkładek. Niektóre z nich dobrze współpracują z myszkami laserowymi, a inne z tymi na diodę. Dobra podkładka to taka, która nie powoduje niepotrzebnych ruchów kursorem na ekranie i umożliwia naturalne manipulowanie kursorem. Większość z nich posiada żelowy materiał jedynie w przedniej części, natomiast jej pozostała część to plastik lub materiał, który ułatwia poruszanie myszką.

W przypadku tych podkładek największym ograniczeniem jest wielkość – są one mniejsze niż tradycyjne podkładki, co wymusza granie na niższej rozdzielczości myszy. Pod spodem znajduje się guma, która pewnie trzyma podkładkę na biurku. Zwróć uwagę także na to, czy podkładka nie zbiera zanieczyszczeń – niektóre produkty mają wyjątkową tendencję do brudzenia się.

Kupując taką podkładkę, możesz zdecydować się na produkt o większej grubości – dłoń spoczywa i tak wygodnie na żelowej poduszce i nie ma kontaktu z brzegiem.

Gracze z pewnością zwrócą uwagę na jakość tkaniny, w którą jest wyposażona podkładka. Tańsze podkładki mogą mieć niekorzystną tendencję do ścierania ślizgaczy myszki, bo tkanina jest zbyt chropowata lub twarda. Ślizgacze można dokupić, ale lepiej jest dokupić lepszą podkładkę.

Podkładka pod mysz i klawiaturę dla graczy

Większość ludzi jest przyzwyczajona do tego, że podczas pisania lub gry, dłonie spoczywają na klawiaturze. W profesjonalnych modelach klawiatur zwykle nie ma miejsca na podkładkę, a z uwagi na wysoki brzeg, używanie klawiatury jest męczące. Dobra podkładka pod mysz i klawiaturę powinna znacznie poprawić komfort jej użytkowania i pozwolić na dłuższe sesje przy komputerze.

Jaka podkładka pod mysz i klawiaturę jest najwygodniejsza? Według większości osób, najlepiej sprawdza się podkładka wyposażona w żelowe wypełnienie, która dopasowuje się do ułożenia dłoni. Odpowiednia konstrukcja podkładki pozwala pozbyć się częstej dolegliwości osób pracujących przy komputerze, czyli zespołu cieśni nadgarstka.

Warto zwrócić uwagę na to, czy podkładka zmienia kształt pod wpływem nacisku. Modele wykonane z miękkiego sylikonu szybko się nagrzewają, co wpływa pośrednio na poprawienie krążenia w dłoniach. Można kupić także podkładkę pod samą klawiaturę, która poprawi komfort gry.

Podkładka pod mysz i nadgarstek

Odpowiednie ułożenie nadgarstka jest kluczowe, gdy pracujesz przez długi czas przy komputerze, używając myszy. Podkładki pod mysz i nadgarstek to najczęściej połączenie elementu z materiału, po którym ślizga się mysz i części, na której opiera się nadgarstek. W najlepszych podkładkach tego typu można regulować kształt podpórki, co pozwoli na lepsze dostosowanie jej do potrzeb użytkownika. Dobrym rozwiązaniem jest także podkładka, która zmienia kształt pod wpływem nacisku dłoni – wtedy masz pewność, że dłoń znajduje się na odpowiedniej wysokości.

Droższe podkładki wykonane są z lepszego materiału (często z zabezpieczeniem antybakteryjnym) i wytrzymują bez problemu pranie. Tańsze podkładki mają niższą żywotność i często granie na nich w dynamiczne gry, jest utrudnione.

Podkładka pod mysz i klawiaturę jest dobrym rozwiązaniem, ale często problem polega na tym, że wybraliśmy niewłaściwe akcesoria. Jeśli mimo użycia podkładki, Twoje dolegliwości i dyskomfort się powiększają, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub wybrać inny sprzęt.

Podkładka pod mysz dla graczy - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Podkładka pod mysz dla graczy. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Nazwa (Podkładka pod mysz dla graczy) Producent Cena
1Steel Series SteelSeries QcKSteel SeriesAktualna Cena
2Logitech G240LogitechAktualna Cena
3Roccat ROC-13-050 TaitoRoccatAktualna Cena
4Logitech G440LogitechAktualna Cena
5Steel Series SteelSeries QcK+Steel SeriesAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

  • ranking podkładek pod mysz
  • dobra podkładka pod mysz
  • podkładka pod mysz ranking
  • podkładki pod mysz ranking
  • test podkładek pod mysz
  • podkładki pod mysz tkanina czy guma

Udostępnij

Podkładka pod mysz dla graczy - Opinie i komentarze - Napisz

  1. Kiedyś w ogóle nie używałam tych podkładem, nie umiałam się posługiwać myszką na nich, jakoś ciągle mi to przeszkadzało. Kiedy zmieniłam pracę, tam były super podkładki i w końcu nauczyłam się korzystać i z myszki i z podkładki. Teraz inaczej sobie nie wyobrażam. Fajna podkładka to podstawa przy pracy z komputerem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz