Pad do PC

Pad do komputera PC

Pad do komputera PC Razer Sabertooth

Osoby które grają na komputerach, bardzo cenią sobie możliwość precyzyjnego celowania za pomocą klawiatury i myszki. Taki zestaw przydaje się także w grach RTS i RPG, jednak zupełnie nie sprawdza się w grach sportowych i w wielu tytułach zręcznościowych. Gra się w nie najwygodniej wtedy, gdy mamy pad do PC, i właśnie o tym tym urządzeniu sterującym będzie ten wpis.

Jaki dobry pad do komputera PC?

W opinii wielu graczy, najwygodniejszym padem w historii rozrywki elektronicznej był Dual Shock z Play Station, wyposażony w dwie analogowe wajchy, 2 spusty i zestaw podstawowych przycisków. Większość padów na rynku to właśnie wariacje na temat tego urządzenia. Można znaleźć także pady bardziej przypominające urządzenie, które służyło do sterowania konsolą Xbox, które także sprawdzały się bardzo dobrze. Co ciekawe, możesz kupić go w wersji, którą można podpiąć zarówno do komputerów osobistych, jak i do wyżej wspomnianej konsoli.

Pady są dostępne w dziesiątkach wzorów i kolorów, dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że rozgrywka będzie wygodna, kup pad dopiero po wzięciu go w dłonie. Niektóre modele mają nietypowy kształt, przez co gra staje się niewygodna.

Do jakich gier warto kupić pad PC?

Dobre pady komputerowe warto kupić do wszystkich gier, w których zachodzi konieczność wciskania wielu przycisków jednocześnie. O ile zrobienie takiej kombinacji na klawiaturze wymaga wręcz małpiej zdolności, o tyle specyficzne ustawienie przycisków na padzie, pozwala korzystać z kombinacji bez najmniejszego problemu. Dzięki temu możesz robić kombinacje w grach sportowych i bijatykach i łatwiej kontrolować pojazdy w wyścigach. Ogromnym plusem pada jest to, że jego gałki mają analogowe działanie i ich odpowiednie wychylanie wpływa na mocniejsze lub słabsze przyśpieszanie wirtualnej maszyny. W przypadku gry na klawiaturze nie można osiągnąć tego efektu, bo działa ona na zasadzie zero – jeden – przycisk albo jest maksymalnie wciśnięty albo nie.

Pada do komputera PC powinny kupić także osoby, które dużo grały na konsoli, jednak z różnych przyczyn przesiadły się na komputer i chcą zachować wygodę. Kupując pad do PC, możesz oddalić się od komputera lub laptopa i usiąść sobie wygodnie na kanapie.

Kolejną zaletą pada jest to, że daje on namiastkę kierowania kierownicą, jeśli nie chcesz kupować dodatkowego akcesorium. Jeśli grasz na komputerze w dwie osoby, dobrze wiesz, jak trudno jest to zrobić na jednej klawiaturze. Zabawa jest znacznie lepsza, gdy dwie osoby trzymają w rękach pady.

Bardzo ważną kwestią jest to, czy gra była przystosowana do sterowania za pomocą pada, czy też nie. Wiele gier zręcznościowych powstało na konsole, dlatego sterowanie za pomocą pada jest w nich znacznie naturalniejsze, niż za pomocą klawiatury. W innych grach, sterowanie padem może być problematyczne.

Dobry pad do komputera PC w niskiej cenie

Powyżej pisaliśmy sporo na temat zalet przełączników analogowych. Kupując pad do PC w niskiej cenie, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy jego przełączniki są na pewno analogowe, ponieważ w tańszych modelach, zwykle zastępuje się je odpowiednikami cyfrowymi.

Pad do komputera w cenie około 100 zł będzie wykonany z plastiku wysokiej jakości i zaoferuje większość opcji, potrzebnych do wygodnej gry. Bardziej zaawansowani gracze wybiorą raczej pad, oferujący więcej opcji, który będzie wygodniejszy.

Należy unikać tanich padów, przygotowanych z myślą o graczach, którzy nie mają sprecyzowanych wymagań, odnośnie do tego urządzenia. W przypadku najtańszych urządzeń, często dochodzi do awarii, ze względu na to, że zostały one wykonane z materiałów niskiej jakości. Wielokrotnie zdarza się tak, że pad psuje się w ciągu pierwszych dni po zakupie, lub – co gorsza, nie chce współpracować z niektórymi grami. Raczej nie można liczyć w nim na takie dodatki, jak wibracje.

Pad do PC w wyższej cenie

Dwa najpopularniejsze pady na rynku to pad od Play Station i Xboxa, które zostały przetestowane przez pokolenia graczy i oferują bardzo wysoką jakość. Mimo tego, że są to pady bezprzewodowe, ich opóźnienie jest niemal niezauważalne.

Można kupić także dobre pady takich producentów, jak na przykład Logitech, które także oferują wysoką jakość i posiadają wszystkie niezbędne systemy potrzebne do gry. Wrażenie z rozgrywki bardzo poprawiają wibracje, przenoszone na dłonie gracza, za pomocą wbudowanych silniczków.

Pad do PC bezprzewodowy czy na kablu?

Gracze pecetowi już dawno dowiedzieli się, że najlepszym rozwiązaniem jest myszka i klawiatura na kablu, ponieważ transmisja bezprzewodowa powoduje pewne opóźnienie. Ma to znaczenie wśród zawodowych graczy.

W grach ze znajomymi zwykle nie ma to dużego znaczenia, dlatego, jeśli cenisz sobie bardziej grę wygodę i nie przeszkadza Ci konieczność ładowania baterii, dobrym rozwiązaniem będzie pad bezprzewodowy. Ich zasięg jest coraz większy – możesz postawić komputer o wiele dalej.

Dobry pad dp PC na kablu jest zwykle znacznie tańszy i nie daje opóźnień, jednak podczas emocjonującej rozgrywki, może dojść do jego uszkodzenia przez wyrwanie kabla.

Podsumowując – naszym zdaniem, warto zainwestować w nieco droższy pad, który będzie służył przez długi czas.

Pad do PC - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Pad do PC. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Pad do PC Cena
1Speed Link Torid Wireless BlackAktualna Cena
2Logitech F710Aktualna Cena
3Natec Genesis PV65Aktualna Cena
4Thrustmaster Score-AAktualna Cena
5PDP Kontroler przewodowy Czarny do Xbox One/PCAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

 • pad do pc
 • jaki pad do pc
 • pad do komputera
 • pady do pc
 • polecane pady pc
 • pad do laptopa

Udostępnij

Pad do PC - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Mam takiego pada od Link i działa super sprawnie. Myślę, że tu przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na niewielkie parametry ale również na wygląd, ponieważ musi być wygodny, musi nam się dobrze układać. Więc warto kupić go stacjonarnie a nie wysyłkowo, żebyśmy mogli być w pełni zadowoleni.

  Odpowiedz
 2. Dobry pad na kablu jest zwykle znacznie tańszy i nie daje opóźnień, jednak podczas emocjonującej rozgrywki, może dojść do jego uszkodzenia przez wyrwanie kabla.

  Jakieś doświadczenia?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz