Okulary gamingowe

okulary dla graczy

Okulary gamingowe

Praca przy komputerze i granie w gry komputerowe są sporym obciążeniem dla wzroku. Z tego powodu warto zabezpieczyć się przed łzawieniem i przemęczeniem oczu za pomocą okularów. Okulary gamingowe – dlaczego warto? Okulary dla graczy są wykonywane z utwardzanego plastiku, który jest odporny na zarysowania. Powłoki w jakie wyposażone te okulary, zmniejszają widoczne odbicia światła od monitora oraz (według producenta) zwiększają takie parametry obrazu jak kontrast, widoczność szczegółów i rozdzielczość. Okulary tego typu znajdziemy przede wszystkim w ofercie producentów akcesoriów gamingowych.

Okulary dla gracza – jakie jeszcze dają korzyści?

Okulary gamingowe posiadają żółte szkła, dzięki czemu filtrują nieprzyjemne, niebieskie światło, emitowane przez większość monitorów. To ważne dlatego, że niebieskie światło jest najmniej naturalne dla człowieka i wpływa negatywnie na fazy snu. Dobre okulary dla graczy wyposażone są w bursztynowe szkła, delikatnie poprawiające jakość obrazu i zmniejszające zmęczenie wzroku.

Kolejną korzyścią ze stosowania okularów gamingowych, jest to, że zmniejszają one ilość refleksów na monitorze. Szczególnie mocno przeszkadzają one wtedy, gdy używamy błyszczącej matrycy oraz pracujemy w jasnym pomieszczeniu. W takiej sytuacji, zastosowanie dobrych okularów dla graczy, znacznie zmniejsza ilość odbić i poprawia widoczność. Okulary dla gracza mogą być stosowane także podczas pracy biurowej.

Okulary gamingowe do 250 zł

Okulary dla graczy w niższej cenie, wyróżniają się ciekawym stylem, bardzo dużym komfortem użytkowania oraz precyzją wykonania. Nauszniki w takich okularach, powinny być wykonane ze stali, która nie ulega odkształceniom. Dobre okulary dla graczy, wyostrzają obraz na ekranie monitora, wpływają korzystnie na kontrast obrazu, oraz pozwalają ochronić oczy przed zmęczeniem. Dzięki temu praca z komputerem jest wygodniejsza. Nad zakupem okularów dla graczy, mogą zastanowić się także osoby, które pracują przed komputerem (programiści, osoby wykonujące pracę biurową). Dzięki okularom, można zwiększyć komfort podczas korzystania z komputera.

Jednocześnie, okulary gamingowe dostępne w najniższej cenie, są bardzo lekkie i oferują 100% korzyści z zastosowania charakterystycznych soczewek.

Okulary gamingowe do 500 zł

Tańsze okulary dla graczy, są wyposażone zwykle w podstawowe opcje oraz nie oferują zbyt dużych możliwości konfiguracji. Dobre okulary dla graczy, dostępne w cenie około 400 – 500 zł, oferują znacznie większy wybór oprawek i szkieł.

Nylonowe oprawki dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorów i kształtów, co pomaga wybrać model, idealnie pasujący do naszej twarzy. Możesz wybierać zarówno między delikatnymi oprawkami z żyłką, lub kupić okulary o grubych, nerdowskich oprawkach. Wybór zależy od Ciebie.

W ofercie producentów okularów, dostępne są oprawki z regulowanym noskiem i z możliwością łatwego założenia słuchawek.

Okulary gamingowe, mogą być wykonane także z bardzo lekkich materiałów, jak magnez i aluminium – wpływa to na ich wyższą cenę, ale zapewnia wyższy komfort podczas noszenia.

Okulary dla graczy – najważniejsze akcesoria

Osoby, które zdecydowały się na zakup okularów dla gracza, powinny pomyśleć także o dokupieniu do nich akcesoriów. Jeśli często podróżujesz, dobrym wyborem będzie zakup etui do okularów, najlepiej produkowanego przez tę samą firmę, która produkuje okulary. Zapewni to łatwy transport okularów z miejsca na miejsce.

Innym ciekawym dodatkiem do okularów gamingowych, jest zestaw do czyszczenia. Szkła w tych okularach są wykonane z twardego plastiku, jednak jeśli będą one wycierane szorstkim materiałem, z czasem może dojść do porysowania. Zestaw do czyszczenia pozwala szybko usunąć kurz i ślady palców, oraz przedłuża żywotność sprzętu.

Najlepsze zapytania:

 • okulary gamingowe
 • okulary dla graczy
 • dodatek do okularow dla graczy
 • okulary di grania w piłke lub oprawki ceny
 • okulary dla graczy komputerowych
 • ranking okularow dla graczy

Udostępnij

Okulary gamingowe - Opinie i komentarze - Napisz

  1. Ja również jestem w szoku! Nigdy nie widziałam takich okularów ale muszę przyznać, że jest to bardzo dobry wynalazek. Moi przyjaciele bardzo często grają w gry i muszę powiedzieć, że często narzekają. Najlepsze okulary gaminowe to coś niezwykłego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz