Myszka gamingowa dla gracza

myszka dla gracza do gier

Myszka gamingowa to podstawowy element wyposażenia gracza, który potrafi dać mu przewagę nad przeciwnikiem. Dla osób, które zajmują się po prostu pracą biurową, każda mysz działa w taki sam sposób. Doświadczony gracz od razu zwróci uwagę na szybkość działania myszy, jakość sensora i wygodę użytkowania.

Myszka dla gracza bezprzewodowa

Trudno jest znaleźć bezprzewodową myszkę, która będzie dobrym rozwiązaniem dla gracza. Najlepiej jest zajrzeć do oferty znanych firm, takich, jak Microsoft lub Logitech, jednak myszka i tak będzie działała wolniej, niż tania mysz na kablu. Wynika to przede wszystkim z opóźnienia, które jest nieodłącznie związane z techniką przesyłania danych. Brak kabla pozwala na wyższą wygodę podczas gry i nie ogranicza ruchów gracza, jednak to jedyna zaleta. Istnieją co prawda myszy bezprzewodowe, które maja bardzo dużą rozdzielczość i czułość, jednak ich ceny są bardzo wysokie.

Myszka dla gracza – ile DPI?

DPI myszy wpływa na nawyki gracza. Gracz, który posiada mały monitor o niezbyt wysokiej rozdzielczości (na przykład w laptopie), będzie zadowolony z myszy o niskiej rozdzielczości.

Mysz o rozdzielczości około 2000 – 6000 DPI będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy korzystasz z dużego monitora o wysokiej rozdzielczości. Generalna zasada jest taka, że im więcej DPI, tym lepiej. Niestety, niektórzy producenci piszą w specyfikacji, że DPI jest bardzo duże, a w praktyce się to nie sprawdza. Najlepiej jest przetestować kilka myszek i sprawdzić, która najlepiej nam odpowiada. Jeśli przyzwyczaisz się do dużej wartości DPI, korzystanie z taniej myszki będzie dla Ciebie bardzo niekomfortowe.

Myszka dla gracza – laserowa czy optyczna?

Myszki laserowe są droższe, natomiast optyczne będą tańsze. Należy pamiętać o tym, że mysz laserowa potrzebuje dobrej, gładkiej podkładki, która zapewni płynne poruszanie kursorem. W przypadku myszy optycznej, możesz działać na wielu powierzchniach bez podkładki. Jeśli masz ograniczony budżet, lepszym wyborem jest model optyczny ze średniej półki, który zaoferuje większą precyzję, niż mysz w tej samej cenie z sensorem laserowym. Lepsza będzie też jej jakość wykonania

Myszka dla gracza do 100 zł

W tej cenie wybór jest zawsze kompromisem – mysz ma zwykle albo dobry sensor, albo jest dobrze wykonana. W tym przedziale cenowym zwróć uwagę na kabel, bo to element, który najczęściej się psuje. Bardzo ważna jest też ergonomia myszki, bo za duży lub za mały gryzoń będzie niewygodny. Liczy się też kształt i sposób chwytu, do którego się przyzwyczaiłeś. Niektóre tanie myszki do grania oferują kilka przycisków i możliwość dociążania. Najtańsze produkty firm, które oferują produkty dla graczy, są dość wysokiej jakości i wytrzymują kilka lat grania.

Myszka dla gracza do 300 zł

W tej cenie wybór myszek do gier jest znacznie większy. Większość gryzoni będzie posiadało kilka przycisków, dzięki którym można łatwiej wykonywać różne akcje. Myszka za około 300 złotych przetrwa znacznie dłużej, niż najtańszy sprzęt i z pewnością będzie miała wyższą rozdzielczość. Niektóre modele mają nawet wyświetlacz LCD, na którym możesz sprawdzić jej ustawienia.

W tej cenie możesz liczyć także na bardzo dobry kabel w oplocie i wymienne spody myszki. Dzięki temu, gdy spód myszki się wytrze, będziesz mógł go wymienić.

Można takie wybrać myszki do gier, które są dedykowane do jednej gry – na przykład World of Warcraft. Oczywiście, przyda się ona także w innych grach.

W tej cenie można kupić także myszy o regulowanym kształcie. W ich przypadku można dobrać zarówno wagę (za pomocą ciężarków), jak i kształt myszy, dzięki któremu będzie ona pasowała do każdej dłoni.

Droższe myszki do gier pozwalają na konfigurację profili nie tylko na komputerze, ale także bezpośrednio w urządzeniu. Dzięki temu możesz bez problemu grać zarówno w domu, jak i u znajomych, dostosowując ustawienia do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Decyzja o wyborze myszki do gier jest często emocjonalna. Nie powinieneś kierować się tym, jak mysz się prezentuje, bo ten parametr nie ma żadnego wpływu na jakość rozgrywki. Jeśli masz niewielki budżet, zwróć uwagę na solidne wykonanie myszki i jej ergonomię. Bardzo przydatne są także dodatkowe przyciski. Jeśli masz do wydania kwotę około 300 złotych lub więcej, możesz wybrać spośród ofert dziesiątek firm. Warto najpierw poczytać opinie o myszkach, a najlepiej wypróbować ją w sklepie.

Niektóre firmy dołączają do myszki takie dodatki, jak pokrowiec i podkładka. W wielu przypadkach lepiej jest dokupić je osobno, ponieważ takie dodatki są przeważnie niskiej jakości. Znacznie lepiej postawić na takie opcje, jak duża wartość DPI i wygładzanie toru myszy, co pomaga w celowaniu i rysowaniu po ekranie.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na materiały, z których została wykonana myszka do gier. Kupując droższy sprzęt liczymy na dobrze spasowane elementy wykonane z plastiku wysokiej jakości, jednak nie jest to regułą wśród producentów. Problemem jest wycierająca się górna powierzchnia myszki. Na szczęście nie ma to żadnego wpływu na komfort użytkowania sprzętu i na znaczenie wyłącznie estetyczne.

Myszka gamingowa dla gracza - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Myszka gamingowa dla gracza. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Nazwa (Myszka gamingowa dla gracza) Producent Cena
1Dream Machines DM1 ProDream MachinesAktualna Cena
2Roccat Lua czarnaRoccatAktualna Cena
3Logitech G502 Proteus Spectrum czarnaLogitechAktualna Cena
4Logitech M185 szaraLogitechAktualna Cena
5Razer Naga EpicRazerAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

 • polecane duże myszki dla graczy
 • myszki dla graczy ranking
 • polecane myszki dla graczy 2017
 • myszki do laptopa kszacie samochodu
 • jaka myszka bezprzewodowa dla profesjonalnego gracza lol 2017
 • najlepsza myszka dla graczy do 100 zł

Udostępnij

Myszka gamingowa dla gracza - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Kiedyś chciałem używać laptopa bez myszki i myślałem, że mi się to uda. Nawet kilka dni wytrzymałem ale więcej już nie dałem rady. Podziwiam tych, którzy nie korzystają z zewnętrznej, dodatkowej myszki. Kupiłem w końcu myszkę laserową, bezprzewodową, 4000 dpi i jestem bardzo zadowolony. Dobry sprzęt od razu przekłada się na jakość pracy, a jak pracujemy dużo na komputerze powinniśmy mieć to na uwadze.

  Odpowiedz
 2. Ja teraz szukam odpowiedniej dla siebie myszki, z której będę zadowolony. Już wiele przetestowałem i jeszcze nie znalazłem tej, która mogłaby być moją ulubioną i sprawdzoną. Więc szukam dalej. Może właśnie w tym zestawieniu znajdę coś dla siebie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz