Mikrofon do gier

mikrofon komputerowy do gier

Mikrofon komputerowy do gier

Mikrofon do gier to dosyć kontrowersyjny temat. Wielu graczy zarzeka się, że te zintegrowane ze słuchawkami są wystarczające. Inna część graczy stoi w opozycji i uważa, że tylko samodzielny mikrofon może pochwalić się odpowiednią jakością oraz zbieraniem dźwięku. Przede wszystkim należy się zastanowić, czy w headsety jest możliwość upchnięcia dobrej i najlepszej klasy mikrofonu, przy tak małej ilości miejsca? Oczywiście, że nie. Producenci przy produkcji headsetów (słuchawki + mikrofon) skupiają się na jakości słuchawek, natomiast mikrofon często jest pomijany. Poza samym mikrofonem, warto zainwestować w porządną kartę dźwiękową, która sprawia, że mikrofon zbiera o wiele mniej szumów z otoczenia.

Mikrofon do gier za 0 złotych

Jeśli nie masz mikrofonu i znalazłeś się w podbramkowej sytuacji – możesz użyć swojego telefonu. Takie rozwiązanie nie gwarantuje najwyższej jakości rozmów, ale może się przydać, jeśli jesteś minimalistą i nie chcesz wydawać pieniędzy na tego typu sprzęt lub nagle Twój mikrofon odmówił posłuszeństwa, a Ty masz ważny mecz w LOLu lub Counter Strike.

Pierwsze co musimy zrobić, to pobranie aplikacji Microphone na nasz telefon. Wymaga systemu Android w wersji 2.3 lub wyżej, dzięki czemu możemy użyć nawet dosyć stary telefon. Następnie podłączamy telefon kablem jack-jack (jeden jack do komputera, drugi do wejścia słuchawkowego w telefonie).

Po podłączeniu naszego prowizorycznego mikrofonu musimy wejść w Menadżer karty dźwiękowej. Wybieramy port, do którego podłączyliśmy telefon, a następnie wybieramy, jakiego typu sprzęt został wpięty. Ustawiamy opcję: „wyjście mikrofonu”.

Ostatnią czynnością jest włączenie aplikacji na telefonie i skonfigurowanie mikrofonu. Wchodzimy w Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Zarządzaj urządzeniami audio. W oknie wybieramy zakładkę Nagrywanie, wybieramy mikrofon i klikamy: „ustaw domyślne”. Gotowe, możemy cieszyć się rozgrywką.

Mikrofony dla graczy na statywie

Mikrofony na statywie są o wiele lepszym rozwiązaniem, niż te montowane w headsetach. Mikrofon jako samodzielne urządzenie jest tutaj wykonany o wiele lepiej, poza tym jest na nim skupiona cała uwaga. W przypadku headsetów mikrofon często traktowany jest jak miły dodatek do słuchawek. Jeśli szukamy dobrego, jak i najlepszego mikrofonu, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie osobnego mikrofonu na statywie.

Ranking mikrofonów komputerowych

TOP 5 Mikrofony komputerowe Producent Cena
1Razer Seiren ProRazerAktualna Cena
2Trust Starzz Microphone 16973TrustAktualna Cena
3Tracer TEAM TRAMIC45436TracerAktualna Cena
4Media-Tech MT391Media-TechAktualna Cena
5Zalman ZM-MIC1ZalmanAktualna Cena

Najtańsze mikrofony dla graczy

Pierwsze mikrofony na statywie możemy kupić już za niecałe 25 złotych. O dziwo, w tej cenie mikrofon oferuje około pięciokrotnie lepszą jakość wykonania oraz nagrywanego dźwięku niż te w headsetach. Kolejną grupę stanowią mikrofony do 100-150 złotych. W tej klasie cenowej nie musimy już iść na ustępstwa. Za te 150 złotych możemy kupić mikrofon do gier z prawdziwego zdarzenia, który w zupełności wystarczy nawet wymagającym graczom. W tej cenie warto rozejrzeć się za mikrofonami od firmy Samson oraz Logitech. Te sprzęty oferują świetny dźwięk i bardzo małe zbieranie szumów.

Najlepsze mikrofony dla graczy

Kolejną półką, która oferuje najlepsze mikrofony, jest ta do 300 złotych. Powyżej tej kwoty możemy znaleźć mikrofony profesjonalne, stosowane przez specjalistów. Jakość dźwięku w przypadku mikrofonów za 300 złotych jest rewelacyjna, a zbieranie szumów praktycznie minimalne. Powyżej tej kwoty jakość dźwięku drastycznie nie wzrasta. Jedyną zauważalną różnicą w przypadku najdroższych mikrofonów jest minimalne zbieranie szumów, praktycznie nie do wychwycenia.

Mikrofon dla graczy zintegrowany ze słuchawkami

Większość graczy podczas komunikowania się ze znajomymi przez Internet, korzysta z mikrofonów ze słuchawkami. Jakość dźwięku różni się w zależności od tego, jak dużą kwotę przeznaczymy na nasz headset. Dobre słuchawki z mikrofonem zapewniającym jakość nagrań, umożliwiającą publikowanie filmów w Internecie, to koszt powyżej 300 złotych. W niższej cenie znajdziesz zestawy, które świetnie sprawdzą się podczas komunikacji z innymi graczami.

Ranking słuchawek z mikrofonem do gier

TOP 5 Mikrofon dla graczy zintegrowany ze słuchawkami Producent Cena
1Creative MA2600 BiałyCreativeAktualna Cena
2Manhattan FreestyleManhattanAktualna Cena
3Sennheiser PC 8 USBSennheiserAktualna Cena
4Logitech PC960 Stereo Headset USBLogitechAktualna Cena
5ModeCom MC-350B CureModeComAktualna Cena

Warto zwrócić uwagę na to, że nawet najlepszy mikrofon gamingowy nie sprawdzi się, jeśli podłączymy go do zintegrowanej karty dźwiękowej. Jeśli nie jesteś zadowolony z jakości dźwięku, jaką generuje Twój mikrofon, w pierwszej kolejności sprawdź, czy problem nie wynika z kiepskiej karty dźwiękowej.

Najlepsze zapytania:

 • jaki mikrofon do gier
 • mikrofon gamingowy
 • mikrofon dla gracza komputeriwego
 • mikrofon dla graczy
 • Jakie sa dobre mikrofony do gamingu?
 • mikrofon do nagrywania

Udostępnij

Mikrofon do gier - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Powiem tak, kiedyś korzystałem z mikrofonu w słuchawkach, teraz kupiłem sobie mikrofon osobny i naprawdę widać różnicę. Jeżeli kupimy dobrej klasy mikrofon to zasięg tez będzie miał bardzo duży i nie będziemy mieć z tym żadnego problemu. Ja polecam, bo to nawet dużo nie kosztuje, naprawdę warto się przestawić.

  Odpowiedz
 2. Ja nigdy nie korzystałam z takich sprzętów, chociaż prawdą jest, że naprawdę mało gram i chyba nie potrzebuję takich dodatków. Kiedyś nawet nie wiedziałam, że można taki mikrofon kupić, a teraz?! Technologia naprawdę idzie do przodu. Chociaż taki mikrofon to przyda się na pewno nie tylko do gier.

  Odpowiedz
 3. Nie gram zbyt dużo w gry, ale moja siostra tak! To prawdziwa gamerka 🙂 Najlepszy mikrofon do gier to trudny wybór, szczególnie dla takiej osoby jak ja, która niewiele wie. Po tym tekście będę już wiedziała co wybrać i w jaki sposób kupić jej prezent, żeby była zadowolona. Dzięki za idealny trop.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz