Klawiatura dla gracza

klawiatura dla gracza

Klawiatura dla gracza

Rynek akcesoriów dla graczy z każdym rokiem jest coraz większy. Ponieważ w sklepach pojawia się mnóstwo typu myszka, klawiatura dla gracza, słuchawki, no i oczywiście laptopy oznaczonych napisem „for gamers”, wybór jest bardzo duży.

Problem z zakupem jest następujący – czy producent nie stara się sprzedać zwykłej klawiatury przez naklejenie na niej takiej naklejki? Dobra klawiatura dla gracza powinna być trwała i oferować dostęp do dodatkowych funkcji (makr), dzięki czemu będzie można szybko wykonać pewne akcje. Warto zwrócić uwagę na wygodę użytkowania klawiatury, materiały, z jakich ją wykonano, a także na to, jakie obsługuje ona opcje. Dobra klawiatura dla gracza to nie ta, która wygląda najbardziej kosmicznie, ale taka, która sprawdzi się w wirtualnych potyczkach.

Klawiatura dla gracza do 200 złotych

W tej cenie można kupić jedynie klawiatury membranowe. Niektórzy gracze preferują klawiatury z niskim skokiem, które przypominają te, które są dostępne w laptopach. Dzięki nim można szybciej wykonywać różne akcje, ale wzrasta także ryzyko przypadkowego wciśnięcia klawisza.

Znacznie rzadziej stosowane są klawisze o dużym skoku, które w przypadku klawiatury membranowej są bardzo niewygodne. Wszystkie klawiatury w cenie około 200 złotych mają podobne działanie, gdyż przycisk trzeba wcisnąć do samego końca, by go aktywować. Takie klawiatury mają wadę, która polega na tym, że komputer może rejestrować ograniczoną ilość wciśniętych klawiszy jednocześnie. Przeszkadza to w niektórych grach.

Bardzo ważny jest kształt klawiszy i obecność lub brak podkładki – nawet najlepsza klawiatura, ale o niewygodnym kształcie, nie będzie używana z przyjemnością. Warto to sprawdzić w sklepie.

Ranking klawiatur do gier do 200 zł

TOP 5 Klawiatura do gier do 200 zł Producent Cena
1Tracer MecanoTracerAktualna Cena
2Corsair StrafeCorsairAktualna Cena
3Corsair K55 Gaming RGBCorsairAktualna Cena
4Rampage Hydra R6RampageAktualna Cena
5Razer DeathstalkerRazerAktualna Cena

Taka klawiatura dla gracza jedną wadę – im mniej na nią przeznaczysz, tym szybciej będziesz musiał kupić następny egzemplarz. Znacznie bardziej opłaca się kupić klawiaturę mechaniczną za około 400 – 500 złotych i cieszyć się z wielu lat użytkowania.

Warto przyjrzeć się nie tylko klawiaturom typowo dla graczy, ale także droższym modelom biurowym, produkowanym przez znane firmy. Oferują one bardzo wysoki komfort użytkowania.

Klawiatura dla gracza do 500 złotych

W tej cenie dostaniesz klawiaturę do gier, która posłuży Ci przez lata. Różnica w cenie polega przede wszystkim na rodzaju zastosowanych przełączników – przeważnie są to przełączniki mechaniczne, które działają w zupełnie inny sposób, niż zwykła klawiatura. Klawisze mają duży skok, ale by je aktywować, wystarczy delikatnie wcisnąć klawisz. Każde wciśnięcie potwierdzane jest charakterystycznym kliknięciem, które dodatkowo zwiększa przyjemność z grania. Klawiatury tego typu są znacznie większe i cięższe, niż zwykłe, dzięki czemu nie przesuwają się po biurku podczas grania.

Klawiatury tego typu są dostępne z czterema rodzajami przełączników, które potrzebują różnej siły nacisku. Dzięki temu możesz dobrać klawiaturę do swoich potrzeb. Znacznie prostsze jest także czyszczenie takiej klawiatury. W modelu membranowym zdejmowanie klawiszy może skończyć się połamaniem ich konstrukcji, natomiast w przypadku klawiatury mechanicznej, nie ma takiego ryzyka. Do klawiatury tego typu można ściągnąć oprogramowanie i ustawić makra. Zaawansowani gracze docenią to, że do każdej gry można ustawić osobny zestaw makr.

Klawiatura mechaniczna ma jedną wadę – jeśli gracz korzysta z niskich czułości myszki, potrzebuje dużo miejsca na biurku. Klawiatura tego typu jest zwykle bardzo duża, dlatego dobrym rozwiązaniem może być zakup klawiatury bez bloku numerycznego z prawej strony. Duży rozmiar klawiatury jest też zaletą, bo pozwala na znacznie wygodniejsze korzystanie i szybsze pisanie.

Ranking klawiatur do gier do 500 zł

TOP 5 Klawiatura do gier do 500 zł Producent Cena
1Tracer MecanoTracerAktualna Cena
2Corsair StrafeCorsairAktualna Cena
3Corsair K55 Gaming RGBCorsairAktualna Cena
4Rampage Hydra R6RampageAktualna Cena
5Razer DeathstalkerRazerAktualna Cena

W cenie około 500 złotych dostaniesz także topowe klawiatury membranowe. Niestety, ale ich działanie będzie praktycznie takie same, jak w przypadku klawiatury za 20 złotych, a różnica będzie polegała na znacznie lepszym wyglądzie i dodatkach, w stylu wyświetlacza (który dubluje opcje możliwe do wyświetlenia na monitorze).

Bezprzewodowa klawiatura dla gracza

Dla wielu graczy słowo klawiatura bezprzewodowa nie ma nic wspólnego z wirtualną rozrywką, ponieważ ich zdaniem jedynie kabel pozwala na najszybszą reakcję komputera na wciśnięcie klawiszy. Nie jest to do końca prawda – można znaleźć wiele klawiatur z odbiornikiem radiowym, które sprawdzają się równie dobrze, jak klawiatury z kablem. Klawiatury bezprzewodowe są przeważnie małe i oferują jedynie opcję przełączników membranowych.

Podświetlana klawiatura do gier

Podświetlenie to opcja, która pozwala na bezproblemowe granie wtedy, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Niektóre modele oferują proste podświetlenie tła klawiszy, natomiast nowoczesne klawiatury mechaniczne mają diody przy każdym przycisku. Można ustawić także kolor podświetlenia, lub sprawić, by na klawiaturze świeciły się jedynie strzałki i blok przycisków WSAD. Nie zapominajmy o tym, jak ważna jest sygnalizacja włączenia przycisku Caps Lock.

W przypadku prostych gier, takich jak wyścigi czy strzelanki, podświetlenie klawiatury nie jest decydującym czynnikiem.

Klawiatura dla gracza - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Klawiatura dla gracza. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Nazwa (Klawiatura dla gracza) Producent Cena
1Razer DeathstalkerRazerAktualna Cena
2Logitech Wireless Touch Keyboard K400LogitechAktualna Cena
3Tracer MecanoTracerAktualna Cena
4HP Wireless Keyboard K2500HPAktualna Cena
5Logitech K270 Wireless KeyboardLogitechAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

 • klawiatury dla graczy do 200 zł
 • klawiatura dla gracza ranking
 • dobra klawiatura do gier 2016
 • ranking klawiatur dla graczy
 • polecane klawiatury ps4
 • top klawiatur membranowych 2017

Udostępnij

Klawiatura dla gracza - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Mój mąż gra- może nie nałogowo ale jednak duzo czasu spędza w taki sposób 🙂 Muszę mu pokazać tą stronkę- ostatnio narzekał na starą klawiaturę. Może nie wie że są specjalne klawiatury dla graczy? Choć z drugiej strony wolałabym żeby nie grał tak dużo jak teraz. Pamiętam czasy jak nie było takich udogodnień 😉 Jednak świat “idzie do przodu” czy tego chcemy czy nie 😉

  Odpowiedz
 2. Muszę powiedzieć, że ostatnio zmieniłem całkowicie zdanie o takim sprzęcie. Kiedyś korzystałem z normalnej klawiatury i innych dodatków. Ostatnio dostałem klawiaturę, taką dostosowaną do grania i wiem jedno! Przez te kilka lat grania strasznie się męczyłem. Teraz “pracuję” na klawiaturze Qpad i jestem bardzo, albo to bardzo zadowolony!

  Odpowiedz
 3. Jak dla mnie w tym zestawieniu brakuje PREMIUM Cherry Brown QPAD®|MK-70 – kupiłem ją już jakiś czas temu do FPS-ów (głównie do Counter Strike’a) i świetnie mi się sprawdza, choć oczywiście w inne gierki też pykam na niej. Świetny sprzęt i w dodatku zawaliście wygląda 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz