Kierownica do komputera PC

kierownica do komputera pc

Kierownica Logitech do komputera

Pragnienie realizmu w grach komputerowych stawia producentów gier przed bardzo trudnym i ważkim zadaniem. Wejście w świat wirtualny może i odbiera symulowanym czynnościom dużo smaku, ale możliwość realistycznego poruszania się Formułą 1, bez ruszania się z domu, bez lat ćwiczeń i z ryzykiem ograniczonym do awarii prądu, ewentualnie nadwyrężonych palców, ma mnóstwo zalet. Do odczucia autentycznej kontroli pojazdu w grze nie wystarczy klawiatura, gamepad, mysz czy dżojstik. W grach wyścigowych właśnie wkracza akcesorium kontroler – kierownica do komputera. Rynek jest pełen zróżnicowanych produktów w szerokich przedziałach cenowych, ale w każdym z nich gracz jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Jaka kierownica do jakiej gry?

Przed podjęciem decyzji należy, przede wszystkim zdecydować, do jakich tytułów będziemy kontrolera używać. Rynek oferuje bardzo duży wybór. Inna kierownica do gier będzie potrzebna do symulatorów wyścigów Formuły 1, NASCAR, czy symulatorów ciężarówek, a jeszcze inna do gier wprowadzających nas w świat wyścigów ulicznych, o mniejszym realizmie rozgrywki.

I podział na kategorie symulatorów i gier jest tu najbardziej zasadny. Te pierwsze wymagają kontrolerów z tak zwanej „wyższej półki”, to znaczy takich o dużym stopniu skrętu oraz pełnej, manualnej zmianie biegów, bo to na realizmie w symulatorach najbardziej graczom zależy. Nie znaczy to jednak, że poszukiwacze dreszczyku w wyścigach ulicznych mają łatwiejsze zadanie i mogą sięgnąć po dowolny sprzęt. I to na nich skupimy się w pierwszej kolejności.

Dobra kierownica do komputera w niskiej cenie

Pierwszy przedział cenowy w tej kategorii możemy określić na 70-160 zł. kierownica do komputera w tej cenie będzie świetny dla graczy, którzy po gry wyścigowe sięgają sporadycznie. To, na co możemy liczyć w tym przedziale, to kierownica do komputera wykonana z antypoślizgowego tworzywa, kilka przycisków funkcyjnych do dowolnego przypisania, a także klawisze kierunkowe d- pad i wygodny kąt obrotu od 180 do 270 stopni, co w dynamicznych grach wyścigowych jest zdecydowanie wystarczającym zakresem.

Ranking najtańszych kierownic do komputera

TOP 5 Kierownica do PC Producent Cena
1Tracer ZondaTracerAktualna Cena
2Esperanza Drift EGW101EsperanzaAktualna Cena
3Esperanza Nitro EGW102EsperanzaAktualna Cena
4Esperanza EG104EsperanzaAktualna Cena
5Tracer SierraTracerAktualna Cena

Inną sprawą, na którą powinniśmy zwracać uwagę, decydując się na taki wydatek, to wykonanie naszej kierownicy komputerowej. Upewnijmy się najpierw, że do jej produkcji użyto solidnego materiału, bowiem o delikatnym użytkowaniu często nie może być mowy, szczególnie w przypadku żywiołowych rozgrywek.

Kierownica do komputera – średni przedział cenowy

Za kwotę od 170 do 350 zł, dostaniemy zaawansowany sprzęt, często z możliwością przełączania trybów działania z analogowego na cyfrowy. Warto też pokusić się o sprawdzenie, czy pedał hamulca przy naszej kierownicy jest regulowany i wytwarza opór podczas hamowania, bowiem w tej cenie można taką nabyć. Tej klasy kierownica do gier powinna też być wykonana z solidnego tworzywa, powierzchnia powinna być gumowana, dla lepszej kontroli.

Powyżej 350 zł z łatwością znajdziemy dobrą kierownicę do komputera PC o solidnej budowie, wygodnym mocowaniu i szerokim kącie skrętu, która świetnie będzie się sprawdzać w grach samochodowych.

Ranking dobrych kierownic do komputera

TOP 5 Kierownica do PC Producent Cena
1Thrustmaster Kierownica T150 Racing Wheel FERRARI Officially Licensed PS4 4160630ThrustmasterAktualna Cena
2Thrustmaster Ferrari 458 Italia Racing WheelThrustmasterAktualna Cena
3Hama Thunder V5HamaAktualna Cena
4Speed Link Drift O.Z. Racing WheelSpeed LinkAktualna Cena
5Tracer ViperTracerAktualna Cena

Kierownica do komputera – Sprzęty z półki wyżej i z najwyższej

Przy przekroczeniu kwoty 450 – 500 zł dobra kierownica do komputera powinna być wygodna, mieć wytrzymałe mocowanie, duży kąt obrotu i dla wymagających, system sprzężenia zwrotnego. Powoli wkraczamy w przedział droższego sprzętu, zapewniającego bardzo realistyczne odczucia z rozgrywki. Ta grupa urządzeń dużo lepiej nadaje się do programów symulacyjnych, gdzie kontrolowany pojazd czule reaguje na polecenia.

Fani symulatorów, którym bardzo zależy na jak najbardziej urozmaiconej rozrywce, nie zadowolą się prostą, dobrą kierownicą do gier, wykonaną z tworzyw i dwoma pedałami. Producenci sprzętu elektronicznego wychodzą temu wyzwaniu naprzeciw i wręcz prześcigają się w jak najsolidniejszym i rozmaitym wykonaniu swoich produktów. Gracze gotowi przeznaczyć na swoje kółko więcej niż 900 zł, dostaną w tej cenie sprzęt z najwyższej półki, niekiedy wykonany tylko częściowo z twardego plastiku, ale ze skórzanym pokryciem i aluminiowymi wstawkami. Tej klasy urządzenie wyposażone powinno być w dodatki takie jak trzy pedały i gałka do zmiany biegów oraz zaawansowane, siłowe sprzężenie zwrotne dla zapewnienia realistycznej rozgrywki.

Ranking najlepszych kierownic do komputera

TOP 5 Kierownica do PC Producent Cena
1Thrustmaster Kierownica T150 Racing Wheel FERRARI Officially Licensed PS4 4160630ThrustmasterAktualna Cena
2Logitech G920 Driving ForceLogitechAktualna Cena
3Thrustmaster Kierownica TMX Pro Lenkrad + T3PA 4460143LogitechAktualna Cena
4Logitech G29 Racing WheelLogitechAktualna Cena
5Thrustmaster Ferrari 458 Italia Racing WheelThrustmasterAktualna Cena

Czy cena ma wpływ na wrażenia?

Układ kierowniczy prawdziwego auta przenosi na kierownice wszystkie drgania i opory wynikające z jazdy po nierównej nawierzchni. Tańsze zestawy zawierają systemy wibracyjne, które tylko w dużym przybliżeniu oddają wrażenia z poruszania się autem. Te droższe posiadają natomiast system Force Feedback, który sprawia, że nasza przygoda staje się jeszcze bardziej realistyczna. Oddaje nie tylko takie wrażenia jak zachowanie samochodu na nierównej nawierzchni, ale również poruszanie się w poślizgu, doświadczenie kolizji, czy podskoki auta na wybojach. Takie urozmaicenia zadowolą zarówno użytkowników, którzy nigdy nie jeździli samochodem jak i tych, którzy mają bardzo duże doświadczenie za kółkiem. Część z bardziej ekskluzywnych zestawów, których cena przekracza tysiąc złotych, może zawierać też diodowe wskaźniki prędkości i obrotów silnika, a nawet zmiany przełożenia.

Najlepsze zapytania:

 • kierownicą do komputera
 • jaka kierownica do pc
 • najlepsza kierownica do pc
 • ranking kierownic pc
 • kierownica do komputera opinie
 • kierownice pc ranking

Udostępnij

Kierownica do komputera PC - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Ja się zawsze zastanawiam po co ludziom takie gadżety? 🙂 Mi wystarcz myszka i klawiatura, chociaż korzystając z tabletu czy laptopa w ogóle nie korzystam z dodatkowych urządzeń. Moim zdaniem jeszcze do 200 zł można kupić taką kierownicę ale już droższa to lekka przesada, przecież za tą cenę można kupić coś jakiś innych gadżet czy sprzęt elektroniczny 🙂

  Odpowiedz
  1. Przekładając to na “kobiece” przykłady – prostownicę też możesz kupić za 50 zł, a możesz za 400 – na przykład.
   Jeżeli gracz koncentruje się wyłącznie na grach wyścigowych, motoryzacja to jego hobby – chce aby rozgrywka dostarczała mu możliwie najwięcej realizmu.
   Wtedy kierownica za nie całe 1000 zł to jak najbardziej dobry wybór (zwłaszcza że to wydatek na długie lata). Jakby tego było mało – dostępne są specjalne stelaże umożliwiające montaż kierownicy, 3 monitorów i kubełkowego fotela samochodowego – na to rozwiązanie też nie brakuje chętnych a kosztowo wychodzi kilkukrotnie drożej, od samej kierownicy za 1000 zł. =)

   Odpowiedz
 2. Dobre Krzychu. Nie przejmuj się Ona wydaje na tapetę do twarzy więcej miesięcznie niż kosztuje średniej klasy kierownica.
  O perfumach nie wspominając ale musiała swoje napisać.

  Odpowiedz
  1. Teo, odróżnij hejt od konstruktywnej krytyki.
   Takich ludzi jak ty jest wielu, nie ważne co ktoś napiszę, jeżeli tylko nie zgadza się z twoją opinią to wg ciebie to już hejt…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz