Głośniki dla graczy

głośniki dla graczy

Głośniki Genius dla graczy

Twórcy gier przykładają uwagę nie tylko do świetnej grafiki – bardzo ważnym elementem kształtującym klimat gry, jest muzyka i dźwięki. Dzięki dobrym głośnikom można nie tylko bardziej wczuć się w grę, ale także pokonać przeciwników w trakcie gry online. Dobry sprzęt zapewnia idealną lokalizację dźwięku i pozwala na znalezienie wroga. Głośniki dla graczy można podpiąć zarówno do konsoli, jak i do komputera stacjonarnego i laptopa.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym modelom głośników dla graczy.

Głośniki dla graczy stereo

Jeśli masz mały budżet i zadajesz sobie pytanie, jakie głośniki gamingowe kupić, najlepszym wyborem będą głośniki stereo. W takim zestawie znajdują się dwa głośniki, które przy takiej samej cenie, dadzą znacznie lepszy dźwięk, niż zestaw 5+1.

Kupując głośniki zewnętrzne, zwróć uwagę na to, czy posiadają takie opcje, jak:

 • wejście na mikrofon
 • różne rodzaje wyjść (mini jack, auxilary)
 • możliwość podpięcia słuchawek
 • regulacja głośności, barwy tonu i tonów niskich

Bardzo ważnym parametrem takich głośników jest moc – im wyższa, tym głośniejszy powinien być dźwięk. Niestety wielu producentów zawyża moc głośników i podaje pasmo przenoszenia, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Dotyczy to przede wszystkim tanich, chińskich głośników.

W przypadku małych modeli nie ma konieczności podpinania ich do zewnętrznego wzmacniacza, natomiast przy modelach pasywnych o większej mocy, to konieczność. Dobre głośniki stereo będą wystarczające do gier komputerowych.

Ranking głośników stereo do gier

TOP 5 Głośniki stereo do gier Producent Cena
1Genius SP-HF 1800AGeniusAktualna Cena
2Creative GigaWorks T40 IICreativeAktualna Cena
3Edifier R2730DBEdifierAktualna Cena
4Creative T30 WirelessCreativeAktualna Cena
5Edifier R1280DBEdifierAktualna Cena

Co więcej, większość głośników umożliwia wybranie pomiędzy trybem stereo a 5.1, dzięki czemu dźwięk będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Aby uzyskać efekt stereo, należy odpowiednio rozmieścić głośniki. Jest to znacznie prostsze, niż przy głośnikach z 5 satelitami.

Ostatnią zaletą głośników stereo jest to, że bardzo dobrze nadają się one do słuchania muzyki. Do filmów lepszym wyborem jest bardziej rozbudowany zestaw.

Głośniki dla graczy z subwooferem

Głośniki gamingowe stereo do gier to dobry wybór, ale zwykle nie zapewniają one głębokiego basu. Rozwiązaniem tego problemu jest kupno głośników z subwooferem, czyli głośnikiem basowym. Dzięki niemu usłyszysz znacznie więcej tonów niskich.

Subwoofer powinien posiadać osobną regulację, co pozwoli na idealne dostosowanie niskich tonów. Zestaw 2.1, czyli głośniki stereo z subwooferem, jest zwykle głośniejszy od zwykłego zestawu.

Gdy zastanawiasz się, jakie kupić głośniki dla graczy z subwooferem, zwróć uwagę także na ich rozmiar. Duże głośniki zajmują miejsce na biurku i możesz mieć problem z ich rozmieszczeniem, gdy na przykład używasz dużej klawiatury i jednostka centralna komputera stoi na biurku. Dobrym rozwiązaniem mogą być głośniki zamontowane na ścianie.

Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonano głośniki gamingowe – najlepsze są wykonane z drewna lub płyty. Głośniki z cienkiego plastiku niskiej jakości będą dawały fatalny dźwięk i dodatkowo szybko się porysują.

Ranking głośników do gier z subwooferem

TOP 5 Głośniki do gier z subwooferem Producent Cena
1Genius SW-G 2.1 3000GeniusAktualna Cena
2Manta SPK209MantaAktualna Cena
3Logitech Z623LogitechAktualna Cena
4Logitech Z333LogitechAktualna Cena
5ModeCom MC-MHF60UModeComAktualna Cena

Głośniki komputerowe 5+1

Głośniki 5+1 to najwyższa półka wśród głośników dla graczy – zapewniają one dźwięk przestrzenny, dlatego masz wrażenie, że znajdujesz się w centrum gry. Dobre głośniki 5.1 muszą mieć dużą moc i zapewniać przenoszenie szerokiego pasma dźwięku. Jeśli tak nie jest, to efekty przestrzenne nie będą dla Ciebie tak realistyczne, jak być powinny.

Takie głośniki powinny oferować następujące opcje:

 • regulacja głośności poszczególnych głośników
 • pilot do zdalnego sterowania (przydaje się podczas oglądania filmów)
 • uchwyty do zawieszenia na ścianie
 • kable wysokiej jakości (słabe kable mogą wpływać na pogorszenie jakości dźwięku

Tanie głośniki 5+1 także mogą być dobrym wyborem, ale tylko wtedy, gdy pokój jest niewielki.

Ranking głośników 5.1

TOP 5 Głośniki komputerowe 5.1 Producent Cena
1Logitech Z906Aktualna Cena
2Genius SW-HF 5.1 4500Aktualna Cena
3Logitech Z506Aktualna Cena
4Trust GXT 658 Tytan 5.1Aktualna Cena
5Genius SW-HF 5.1 6000Aktualna Cena

Głośniki czy słuchawki do grania?

Jeśli lubisz grać w domu na komputerze stacjonarnym i zależy Ci na bardzo wysokiej jakości dźwięku, warto zainwestować w głośniki. Dobre głośniki dla gracza to sprzęt, który przetrwa wiele lat – głośniki nie starzeją się, w przeciwieństwie do karty graficznej, procesora i innych elementów komputera. Dla wielu graczy słuchawki są niewygodne lub dają dźwięk zbyt niskiej jakości.

Pamiętaj, że kupując głośniki gamingowe, warto od razu zainwestować w kartę dźwiękową (jeśli jej jeszcze nie masz). Zintegrowana karta dźwiękowa daje sygnał niskiej jakości, który nie pozwoli cieszyć się z rozgrywki.

Kupując sprzęt audio, pamiętaj, że im jest on droższy, tym ma większą jakość. Nie licz na to, że głośniki dla gracza za 30 złotych zapewnią takie same doznania słuchowe, co sprzęt za 10 razy wyższą cenę. Wielu graczy nie ma jednak aż tak dużych wymagań i kupno właśnie najtańszych głośników stereo będzie dla nich najlepszym wyborem.

Gracze mogą śmiało kupić głośniki, które są przeznaczone do słuchania muzyki lub oglądania filmów i są uznane wśród miłośników tej formy rozrywki. Głośniki oznaczone jako sprzęt dla graczy różnią się przede wszystkim stylistyką, natomiast w środku znajdują się takie same lub nawet gorsze podzespoły, jak w głośnikach za taką samą cenę. Najważniejsza jest ocena głośników na podstawie własnych odczuć słuchowych i wypowiedzi innych osób.

Głośniki dla graczy - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Głośniki dla graczy. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza tekstem poradnikowym) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu.

Pozycja Nazwa (Głośniki dla graczy) Producent Cena
1JBL Flip 4 CzarnyJBLAktualna Cena
2Blow BT1000BlowAktualna Cena
3Genius SW-HF 5.1 4500GeniusAktualna Cena
4JBL XTREMEJBLAktualna Cena
5Edifier R1280TEdifierAktualna Cena

Najlepsze zapytania:

 • glosniki dla graczy
 • głośniki dla graczy
 • jakie głośniki do gier
 • głośniki dla gracza 2017
 • głośniki 5 1 czy słuchawki do gier
 • głośniki dla gracza

Udostępnij

Głośniki dla graczy - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Początkowo korzystałem z komputera bez dodatkowych głośników, ale nie ma co w ogóle tego porównywać. To bardzo kiepskie rozwiązanie, szczególnie kiedy gramy w gry, czy oglądamy filmy. Teraz kupiłem głośniki, dodatkowe, cały komplet i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jednak na taki zestaw musiałem postawić koło biurka dodatkowy regał na którym te głośniki mogły stanąć.

  Odpowiedz
 2. Ja ostatnio kupiłam sobie głośniki z LG. Były akurat na promocji więc się o nie pokusiłam. Spełniają swoją rolę bardzo dobrze, można nawet powiedzieć, że świetnie. Jeszcze nie miałam z nimi żadnego problemu. Oprócz tego są wielofunkcyjne i przede wszystkim nie zajmują zbyt wiele miejsca, a na tym bardzo mi zależało.

  Odpowiedz
 3. Bardzo lubię sprzęt Manty, ponieważ uważam, że robi dobre głośniki dla graczy. Wydaje mi się, że jest to sprzęt naprawdę dobrej jakości, który warto u siebie mieć. Najlepsze głośniki dla graczy wcale nie muszą dużo kosztować. Jednak trzeba wiedzieć co wybierać i w jaki sposób to robić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz