Dysk do PS4

dysk do konsoli ps4

Dysk 2.5 cala, 5400 rpm - do konsoli ps4

Kupiłeś swoją wymarzoną konsolę PlayStation 4, ale zwykły stockowy dysk o pojemności 500 GB Ci nie wystarcza? Wolisz coś większego? Fakt, niektóre gry potrafią zająć nawet powyżej 50 GB przestrzeni dyskowej, więc zainstalujesz 10-11 pozycji i cały dysk zajęty. Jedynym rozwiązaniem, jakie nasuwa się na myśl, jest wymiana dysku na większy i może od razu szybszy. W artykule przedstawimy, jak wygląda bezpieczna wymiana takiego dysku, oraz jak ją wykonać, żeby nie utracić żadnych danych. Poza tym określimy, jakie dyski dobrze współgrają z konsolą PS4.

W co się zaopatrzyć przed wymianą dysku?

Przede wszystkim nowy dysk, zewnętrzna pamięć przenośna o pojemności powyżej 2 GB oraz narzędzie pracownicze- śrubokręt z wymiennymi końcówkami lub zestaw różnych śrubokrętów. Jeśli zamierzasz przenieść wszystkie dane z obecnego dysku, musisz również zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk o odpowiednio dużej pojemności. Bardzo ważną rzeczą jest to, żeby wszystkie zewnętrzne oraz wewnętrzne nośniki danych były sformatowane do systemu plików FAT32, ponieważ tylko ten system jest obsługiwany przez naszą konsolę. Bezwzględnie należy o tym pamiętać, ponieważ pomyłka może nas sporo kosztować.

Poza tym przed całym procesem musimy upewnić się, że nasza konsola ma oprogramowanie w wersji 2.50 „Yukimura” lub nowsze i pamiętamy login oraz hasło do konta PSN.

Jaki dysk wewnętrzny jest kompatybilny z konsolą PS4?

Wybrany przez nas dobry dysk musi być rozmiaru 2.5-cala (taki jak w laptopach). Dysk powyżej tego rozmiaru nie zmieści się do konsolowej kieszeni. Jego grubość również musi być odpowiednia. Nie może być grubszy niż 9.5 mm. Poza tym musi być wyposażony w złącze Serial ATA III lub II, a jego prędkość obrotowa powinna wynosić 5400 rpm, tak jak standardowego dysku montowanego w konsoli. Niektórzy uważają, że dysk o prędkości 7200 rpm również się nada, a nawet będzie lepszy, ze względu szybkości odczytu i zapisu. Tutaj mamy dowolność wyboru. Należy jednak pamiętać o tym, że standardowo konsola wyposażona jest w dysk o prędkości 5400 rpm, a to powinno dać nam do myślenia, że taka prędkość w zupełności wystarcza. Poza tym również sami możemy zdecydować, czy wybierzemy dysk SSD czy HDD.

Ranking dysków do PS4

TOP 5 Dysk wewnętrzny do PS4 Producent Cena
1Seagate BarraCuda ST2000LM015SeagateAktualna Cena
2Seagate BarraCuda ST4000LM024SeagateAktualna Cena
3Western Digital Blue WD10SPCXWestern DigitalAktualna Cena
4Seagate ST2000LM007SeagateAktualna Cena
5Samsung Momentus ST1000LM024SamsungAktualna Cena

Wstępne formatowanie dysków i tworzenie kopii zapasowej

Zewnętrzne dyski w bardzo prosty sposób możemy sformatować za pomocą witryny „Ridgecrop Consultants LTD”. Z pamięcią Flash natomiast nie powinno być większych problemów, po włożeniu do USB komputera, należy kliknąć PPM i wybrać odpowiednią metodę formatowania (FAT32). Jeśli posiadasz abonament PlayStation Plus, nie musisz tworzyć kopii zapasowej swoich danych. Jeśli natomiast to udogodnienie Cię nie dotyczy, musisz, choć nie musisz wykonać kopię samych stanów zapisu gier. Tworzenie kopii zapasowej trwa zdecydowanie za długo i lepiej po prostu od nowa zainstalować gry (jeśli masz je na płycie), a reszta danych sama pobierze się z chmury.

Jeśli jednak zamierzasz wykonać pełną kopię zapasową, musisz podłączyć sformatowany uprzednio dysk zewnętrzny przez USB, następnie przejść do ustawień i wybrać zakładkę „system”. Dalej klikamy na opcję „tworzenie kopii zapasowej i przywracanie”, następnie „Utwórz kopię zapasową PS4”. Wybieramy to, co chcemy skopiować. Przed wyjęciem dysku nie możemy zapomnieć o zsynchronizowaniu naszych trofeów, w tym celu należy wejść w listę zdobytych trofeów, a one same zsynchronizują się z chmurą. Po wszystkich opisanych krokach możemy wyjąć dysk zewnętrzny.

Montowanie nowego dysku wewnętrznego

Na początku należy wyłączyć sprzęt i odłączyć wszystkie kable. Odczekajmy chwilę, żeby cała energia zgromadzona przez PS4 została spożytkowana. Później ściągamy połyskującą część korpusu z logo PlayStation. W tym celu należy z odpowiednio dużą siłą odsunąć ją na bok. Kieszeń z dyskiem znajduje się bezpośrednio pod pokrywą. Żeby otworzyć kieszeń, musimy użyć wspomnianego śrubokręta. Odkręcamy śrubkę w lewym dolnym rogu kieszeni i wysuwamy stary dysk. Teraz odkręcamy cztery czarne śrubki znajdujące się po bokach starego dysku. Teraz możemy całkowicie wyjąć dysk. Należy robić to powoli, bez zbędnej siły. Nie chcemy przecież uszkodzić wnętrza kieszeni, prawda?

Przyszedł czas na wsadzenie nowego dysku. Wkręcamy czarne śrubki, dopychamy dysk do końca, a następnie zakręcamy zabezpieczenie kieszeni i na końcu zamykamy czarną, połyskującą pokrywę. Tak prezentuje się cały proces wymiany dysku w PS4. Teraz przyszedł czas, na zainstalowanie systemu.

Instalacja systemu

W tym celu musimy pobrać kompletny system PlayStation 4 na naszego sformatowanego pendrive. Gdy już mamy plik, na pendrive tworzymy ścieżkę PS4/UPDATE i w tym miejscu wklejamy plik z systemem. Teraz podłączamy okablowanie konsoli i wsadzamy uprzednio przygotowany pendrive. Następnie wciskamy i przytrzymujemy przycisk zasilania konsoli aż do drugiego sygnału dźwiękowego. Po włączeniu PS4, podłączamy kontroler za pomocą przewodu i wybieramy opcję: „zainicjuj PS4 (zainstaluj ponownie oprogramowanie systemu)”. Po zakończeniu procesu instalacji systemu cały proces wymiany dysku dobiega końca. Teraz podłączamy dobry dysk zewnętrzny, wracamy do ustawień i wybieramy opcję „przywróć PS4”.

Najlepsze zapytania:

 • jaki dysk do ps4
 • dysk do ps4
 • jaki dysk zewnętrzny do ps4
 • dysk ps4
 • dysk zewnętrzny ps4
 • jakie dyski zewnętrzne do ps4

Udostępnij

Dysk do PS4 - Opinie i komentarze - Napisz

 1. Nie jestem znawcą w tym temacie, ale muszę przyznać, że od wielu lat jestem fanem sprzętu Toshiba. Miałem komputer, później laptop teraz mam właśnie dyski i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Wszystko działa jak należy, nic się nie psuje a dodatkowo nie są to zbyt wygórowane ceny, więc każdy może kupić i być zadowolonym.

  Odpowiedz
 2. W co się zaopatrzyć przed wymianą dysku?

  Przede wszystkim nowy dysk, zewnętrzna pamięć przenośna o pojemności powyżej 2 GB taaa 2gb starczy na jeden film

  Odpowiedz
 3. “Instalacja systemu

  W tym celu musimy pobrać kompletny system PlayStation 4 na naszego sformatowanego pendrive”

  Skąd pobrać kompletny system PlayStation 4? Można prosić o link?

  Odpowiedz
 4. jak na linuxue sformatować dysk ? “po włożeniu do USB komputera, należy kliknąć PPM i wybrać odpowiednią metodę formatowania (FAT32).” Robie według poradnika i nic…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz